Про школу


Історія школи...

            До 1917 року в селі Забужжя Хмільницького району Вінницької області при Улідівському цукровому заводі вже була церковно-приходська школа з 4-річним навчанням на російській мові. У 1920 році школа була перетворена в Єдину Трудову школу з семирічним навчанням на українській мові. Директором школи був Степанківський Михайло Маркович.

   З 1936 року Єдину Трудову школу перетворено в Уладівську середню школу. Було відкрито 8 клас. Директором був Завадський Петро Валеріанович. Навчання прводилось у дві зміни. До Великої Вітчизняної війни Уладівська середня школа дала три випуски. Перший - 30 учнів, другий - 31 учень, третій - 23 учні.

  Під час тимчасової німецької окупації школа була закрита. В шкільному будинку перебували ворожі частини, які знищили весь шкільний інвентар.

   В 1944 році, після визволення села Забужжя радянськими військами, школа була відбудована силами вчителів, учнів та громадськості села. Велику допомогу також надав Уладівський цукровий комбінат. З 20 квітня 1944 року школа почала нормально працювати. Було відкрито 6 класів. А з 1 вересня цього ж року було відкрито ще 7 та 8 класи.

   1944 - 1957 рр. Уладівська середня школа дала 11 випусків. За цей час закінчили школу 357 чоловік і кількість випусків з кожним роком зростала. 

       Школа містилась в дуже старому будинку, не пристосованому до занять. Приміщення не відповідало своєму призначенню.

    Громадяни села Забужжя неодноразово виносили рішення про необхідність побудувати школу. Рішення було ухвалено у 1957 році, а школу побудовано у 1962 році.

У триповерховому світлому приміщенні школи у 1962 році навчалось 497 учнів.

За роки існування Уладівська СЗШ І-ІІІ ступенів  заслужила гарну репутацію серед шкіл району, славиться своїми здобутками та традиціями.